Koniec Google Webmaster Tools nadchodzi Google Search Console.

SEO-i-SEM-newsy

20 maja po prawie 10 latach istnienia popularnego GWT, Google ogłosiło zmianę nazwy na Google Search Console. W ubiegłym rok Googleboty gromadziły i analizowały informację o webmasterach w GWT aby lepiej zrozumieć ich potrzeby i dopasować swój produkt. Głównym celem zmiany jest zachęcenie większej ilości użytkowników do korzystania z narzędzia, ponieważ GWT służy nie tylko webmasterom, ale również hobbistom, właścicielom małych firm, ekspertom SEO, marketingowcom oraz twórcom aplikacji. Jak możecie się domyślać przez rozpowszechnienie wśród użytkowników i oswojenie ich z nową konsolą, Google ponownie przyczyni się do poprawienia jakości internetu.

Google Search Console

ps. Już kilka dni po zmianie nazwy w Google Serach Console pojawiła się nowa funkcja, która umożliwia śledzenie aplikacji mobilnych. Dzięki niej można sprawdzić w jaki sposób Google widzi i rozumie treści w aplikacji oraz sprawdzić gdzie indeksowane treści znajdują się w wynikach wyszukiwania. Szczegółowe informacje dotyczące połączenia aplikacji z Google Search Console znajdziecie na blogu – http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2015/05/rolling-out-red-carpet-for-app-owners.html

Koniec Google Webmaster Tools nadchodzi Google Search Console.
5 (100%) 3 votes

CS Group Polska

Autor: CS Group Polska

Agencja Interaktywna CS Group Polska - specjaliści od Marketingu Zintegrowanego w sieci. Czytaj naszego bloga i bądź zawsze na bieżąco w branży e-marketingu, SEO, SEM, reklamy w Google oraz nowych technologii.

Podziel się

4 komentarze

 1. zobaczymy w jakim stopniu zachęci to ludzi to korzystania z „search console” :)

  Post a Reply
 2. Rozumiem ideę stojącą za zmianą, jednak spudłowali z wyborem odpowiedniej nazwy. Słowo „Search Console” kojarzy się z zupełnie czymś innym niż GWT – bardziej jak jakaś wyszukiwarka.

  Post a Reply
 3. Już widzę jak te ciągłe zmiany ugruntowanych na rynku narzędzi (np. narzędzie propozycji słów kluczowych AdWords) zachęcą ludzi „do korzystania z Search Console

  Post a Reply
 4. Jedna zmiana na minus, chyba że coś przeoczyłem, wcześniem mieliśmy możliwość podglądu danych z 3 ostatnich miesięcy w zakładce „ruch związany z wyszukiwaniem”.

  Post a Reply

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trackbacks/Pingbacks