Ciekawostki

 

Online marketing i jego elementy takie jak SEO, SEM czy dobra, responsywna strona www to temat osadzony w 100% w sieci internet. A sieć internet nie potrafiłaby przetrwać choćby jednego dnia bez humoru, memów, oderwania się choć na chwilę od obowiązków codziennych i potraktowania ich „na wesoło”. O tym między innymi jest ten dział i o tym również przeczytasz na Blogu Clearsense.

Będziemy pisali również o ciekawostkach, które zaskakują i niejednokrotnie łamią stereotypy – o rzeczach, którymi będziesz mógł zabłysnąć albo chętnie się podzielisz ze znajomymi biurko obok.

Jeśli lubisz ciekawostki z dziedziny SEO, SEM czy webdesign, to zachęcamy do przejrzenia wpisów z tej kategorii:

 

aleRanking! Czy wiesz, że…

Posted by on 10:00 in Blog, Ciekawostki, Wyszukiwarka Google | 3 komentarze

aleRanking! Czy wiesz, że…

        Nową platformą komunikacji marketingowej dla firm MŚP, wspierającą działania w obszarze budowania świadomości marki i utrzymywania dobrego wizerunku w Internecie, są wyszukiwarki firm oparte o ideę rankingów, jak np. aleRanking. Serwisy tego typu łączą klasyczne funkcjonalności lokalnego wyszukiwania firm – w mieście, powiecie, województwie – z oczekiwaniami Internautów szukających w pobliżu dobrego specjalisty z danej branży. Należy pamiętać, że w tym przypadku „dobry” często jest oceną czysto subiektywną, wystawioną nie tylko z uwagi na atuty oferty lub walory świadczonych usług, ale także pod wpływem opinii i rekomendacji innych osób. Z tego też powodu rankingi wykorzystują autorskie systemy punktacji, weryfikując zarówno informacje podawane przez same firmy, jak i sprawdzając, czy dana firma jest polecana przez jej klientów, bądź jak często jest wybierana. W serwisie aleRanking zgrupowano zarówno rankingi opracowane z myślą o klientach biznesowych – np. ranking biur rachunkowych, biur projektowych i architektów, geodetów, jak i z myślą o konsumentach szukających np. polecanego warsztatu samochodowego, taniego stomatologa, dobrego weterynarza lub profesjonalnego zakładu pogrzebowego. Serwis aleRanking, zwłaszcza dla firm, które dla promocji własnego wizerunku firmowego chcą wykorzystać narzędzia e-PR, udostępnia usługę opracowania i publikacji artykułu sponsorowanego. Na uwagę zasługuje fakt, że adres www w Wizytówce firmy oraz w stopce kontaktowej w artykule wizerunkowym ma atrybut dofollow, co czyni z aleRanking.pl dobre miejsce do realizacji działań linkowania w ramach taktyk SEO. Reasumując, aleRanking to serwis z potencjałem dla firmy, dzięki któremu można realizować działania brandingowe wraz z elementami strategii linków SEO oraz pozyskać wartościowy...

Czytaj więcej

CS Group dla Kliniki Okulus – sukces w czerwcowym zestawieniu najlepszych fanpage’y w Polsce.

Posted by on 11:32 in Blog, Ciekawostki, Social Media | 0 comments

CS Group dla Kliniki Okulus  – sukces w czerwcowym zestawieniu najlepszych fanpage’y w Polsce.

Najnowszy raport Sotrender Facebook Trends po raz kolejny docenia wyniki pracy zespołu Facebook w CS Group Polska. Dzięki angażującej komunikacji prowadzonej na fanpage’u Kliniki Okulus, profil pojawił się w zestawieniu za czerwiec w kategorii Zdrowie „Zaangażowanie”, „Aktywni użytkownicy” i „Najlepsze posty”.

Czytaj więcej

informacja o bezpieczeństwie połączenia za pomocą protokółu HTTPS

Posted by on 13:55 in Blog, Ciekawostki, SEO, Strony www | 3 komentarze

informacja o bezpieczeństwie połączenia za pomocą protokółu HTTPS

Zgodnie z wrześniowymi zapowiedziami zamieszczonymi na https://security.googleblog.com/2016/09/moving-towards-more-secure-web.html

Czytaj więcej

Słowa kluczowe w treści znika z GSC

Posted by on 15:42 in Blog, Ciekawostki, SEO, Video | 0 comments

Słowa kluczowe w treści znika z GSC

Koniec listopada przyniósł nam ostateczne usunięcie jednego z raportów z Google Search Console. Usunięty został raport dotyczący słów kluczowych w treści. O zmianie poinformował John Mueller na blogu Google dla Webmasterów. https://webmasters.googleblog.com/2016/11/saying-goodbye-to-content-keywords.html Informacje o tej zmianie pojawiły się już w maju podczas jednego z hangoutów z uczestnictwem Johna. Raport ten był już od dłuższego czasu nieaktualizowany. W efekcie otrzymywaliśmy listę fraz nieadekwatnych do tematyki prezentowanej na danej stronie. W chwili obecnej otrzymujemy coraz bardziej wydajny i dokładniejszy raport Analityki wyszukiwania, gdzie możemy nieco bardziej realnie zobaczyć, jakie słowa kluczowe kierują obecnie do naszej...

Czytaj więcej

Infografika: Jak użytkownicy Google postrzegają wyniki wyszukiwania

Posted by on 11:38 in Ciekawostki, Infografika, SEO, Wyszukiwarka Google | 2 komentarze

Infografika: Jak użytkownicy Google postrzegają wyniki wyszukiwania

Poniższa infografika obrazuje rozumienie działania wyników wyszukiwania oraz reklamy w Google na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród 1000 użytkowników z Anglii oraz Ameryki.

Czytaj więcej

Kolejne zmiany w reklamach Google Adwords!

Posted by on 10:42 in Ciekawostki, reklama w Google, Wyszukiwarka Google | 4 komentarze

Kolejne zmiany w reklamach Google Adwords!

Kolejne zmiany w reklamach Google Adwords! Nie chodzi o dodanie czwartej górnej reklamy Adwords w SERP, a skoro jeszcze nikt o tym nie napisał to będę pierwszy ;) Codziennie obserwujemy wyszukiwarkę. Dzięki temu możemy dostrzec wiele dynamicznych zmian.

Czytaj więcej

100 dni Campus Warsaw za nami

Posted by on 09:00 in Ciekawostki | 1 comment

100 dni Campus Warsaw za nami

Minęło już 100 dni od momentu otwarcia drzwi Campus Warsaw, miejsca, w którym przedsiębiorcy mogą się uczyć, wymieniać doświadczeniami i tworzyć firmy, które być może zmienią świat. Przez ten czas w Campusie odbyło się wiele programów szkoleniowych i wydarzeń – od spotkań mentoringowych po hackatony, od demo days po zaawansowane treningi. Wśród nich 6 programów prowadzonych przez zespół Campus Warsaw, między innymi: Campus Mentoring, Campus MeetUp, Campus Presents, Campus Startup School, Campus for Mums oraz CEE Campus Exchange. Zapraszamy do Campusu Wspieramy cały czas rosnącą społeczność, która liczy już ponad 4 400 członków. Wy też nie zapomnijcie zapisać na stronie campus.co/warsaw. Członkostwo jest bezpłatne i daje dostęp do campusowej kawiarni, możliwość wstępu na wszystkie wydarzenia dla społeczności oraz dostęp do sieci Campusów na całym świecie. Tam też możecie zgłosić chęć organizacji swojego spotkania. Obserwujcie nas też na Facebooku,Twitterze i Instagramie by być na bieżąco z tym co się u nas dzieje. Do zobaczenia!...

Czytaj więcej

Społeczności w Google Plus

Posted by on 11:00 in Ciekawostki, SEO, Wyszukiwarka Google | 2 komentarze

Społeczności w Google Plus

Dzięki społecznościom możesz dzielić się materiałami i nawiązywać kontakt z osobami o podobnych zainteresowaniach. Wpisy w społecznościach, których jesteś członkiem, mogą pojawiać się w Twoim strumieniu.

Czytaj więcej

Usuwanie informacji z Google

Posted by on 11:00 in Ciekawostki, Wyszukiwarka Google | 1 comment

Usuwanie informacji z Google

Możesz zwrócić się do Google z prośbą usunięcie z wyników wyszukiwania Google informacji poufnych (np. numeru rachunku bankowego czy obrazu przedstawiającego Twój odręczny podpis).

Czytaj więcej

A czy Ty znasz już Google Fit?

Posted by on 12:00 in Ciekawostki | 3 komentarze

A czy Ty znasz już Google Fit?

W Google Fit możesz monitorować i mierzyć swoją aktywność fizyczną oraz przechowywać informacje o niej. Aplikacja jest dostępna na komputery, urządzenia przenośne i urządzenia Android Wear, więc możesz z niej korzystać niemal wszędzie.

Czytaj więcej