Pingwin 3.0 czy 3.1? – aktualizacji ciąg dalszy

SEO-i-SEM-newsyJak to w Agencji SEO bywa stała kontrola oraz ciągłe analizy sytuacji w jakich znajdują się strony naszych klientów to tzw. chleb powszedni. Biorąc pod uwagę rozmiar danych z jakimi mamy do czynienia jesteśmy świadkami tego jak bardzo zmieniają się wyniki wyszukiwania. Często możemy zaobserwować jak kolejne aktualizacje algorytmu wpływają na strony oraz ich widoczność.

Kilka dni temu w wyszukiwarce Google miało miejsce dość duże przemieszanie wyników wyszukiwania i wspólnie zastanawialiśmy się co też Google kombinuje tym razem. Czy to tylko błąd w matriksie, testy czy też kolejna aktualizacja? Jak pamiętamy 18 października miała miejsce bardzo duża aktualizacja algorytmu pod nazwą Pingwin 3.0 tym bardziej zachodziliśmy w głowę co może być przyczyną kolejnych wstrząsów w serpach.

Nasze domysły i spekulacje sprawdziły się. Otóż Google dalej testuje oraz aktualizuje Pingwina 3.0 o czym poinformowało:

The Penguin rollout is ongoing, and this is just the effect of that.

Jesteśmy świadkami trwającej już 6 tydzień aktualizacji algorytmu wyszukiwania Google. I chociaż zmiany były widoczne w części wyników wyszukiwania to dalej jest to Pingwin 3.0.

Jak widać na razie nie zanosi się, aby Google przestało poprawiać swój algorytm (przynajmniej na jakiś dłuższy czas), więc popcorn w dłoń i obserwujemy co tym razem zaserwują nam panowie z doliny krzemowej;)

Pingwin 3.0 czy 3.1? – aktualizacji ciąg dalszy
4.7 (93.33%) 3 votes

Autor: Kamil Kanigowski

Pasjonat optymalizacji stron internetowych od 2010 roku. Obecnie zajmujący stanowisko specjalisty SEO w jednej z największych agencji interaktywnych w Warszawie. Aktywnie optymalizuje duże oraz mniejsze serwisy internetowe wykorzystując całą wiedzę oraz zdobyte doświadczenie. Entuzjasta Wordpressa oraz afiliacji.

Podziel się

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trackbacks/Pingbacks