Google Pigeon – czy Gołąb jest właśnie wprowadzany w Polsce?

Czy jesteśmy świadkami aktualizacji algorytmu noszącej swojską nazwę Gołąb, która zawitała do Polskich wyników wyszukiwania? Bacznie obserwując kolejne branże w wynikach wyszukiwania można odnieść takie wrażenie.

Przypomnijmy, że Aktualizację Gołąb poza USA zauważył jako pierwszy BrightLocal.com 19 grudnia 2014 roku.

Czym jest aktualizacja Gołąb i za co odpowiada?

Aktualizacja Gołąb ma na celu zapewnienie jeszcze bardziej odpowiednich oraz dokładnych wyników wyszukiwania z naciskiem na ich lokalność. Gołąb przy ocenianiu strony będzie jeszcze dokładniej brał pod uwagę lokalne czynniki rankingowe oraz odległości.

Zauważyliśmy, że pojawiające się wyniki pokazują tylko 3 wyniki „z mapkami” i o ile to może nie do końca świadczyć o aktualizacji to już dodawanie przez wyszukiwarkę nazw miast do tytułów stron widocznych w SERP już tak.

Zauważcie, że te strony nie posiadają nazw miast w title.

widok serp aktualizacja golab

źr. Google

I mapki wraz z dodanymi nazwami miast do tytułów

źr. Google

źr. Google

Czy to już początek czegoś większego?

Google Pigeon – czy Gołąb jest właśnie wprowadzany w Polsce?
5 (100%) 5 votes

Autor: Kamil Kanigowski

Pasjonat optymalizacji stron internetowych od 2010 roku. Obecnie zajmujący stanowisko specjalisty SEO w jednej z największych agencji interaktywnych w Warszawie. Aktywnie optymalizuje duże oraz mniejsze serwisy internetowe wykorzystując całą wiedzę oraz zdobyte doświadczenie. Entuzjasta Wordpressa oraz afiliacji.

Podziel się

5 komentarzy

 1. No nareszcie!!!! HA!!! Niech to w końcu wejdzie – dosyć już tej nierównej walki o frazy bez GEO!!! :)

  Post a Reply
 2. gdzie Ty widzisz jakieś zmiany? na lokalnych były już z dwa tygodnie temu

  Post a Reply
 3. Eee.. Wydaje mi się, że jest to napisany wpis na siłę ponieważ nie ma tutaj żadnej zmiany :) Sam pisałem nie dawno artykuł na temat aktualizacji artykułu Pigeona w USA i tam dotykało zupełnie czegoś innego. Pigeon odpowiada jedynie za wyniki w mapkach jednakże w swoim poście doszukujesz się powiązań w naturalnych wynikach z mapkami a to nie o to chodzi w Pigeonie :)

  Post a Reply
  • Nie zgodzę się – nawet na searchengineland pisali, że w organice też miesza: „The Update Provides More Accurate Results For Yelp-Specific Queries” ;)

   Post a Reply

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trackbacks/Pingbacks