Google: Aktualizacja Pingwin 4.0 jeszcze w tym roku!

aktualizacja pingwin 4.0

źródło: flickr.com

SEO i webmasterzy są coraz bardziej niespokojni, gdyż zdaje się, że wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej aktualizacji Pingwina. Przypomnijmy, że minął już ponad rok od ostatniej oficjalnej aktualizacji Pingwina (Pingwin 3.0), która miała miejsce w październiku 2014 roku. Napięcia dodaje ostatnia wiadomość od Google, w której informują, że mamy jeszcze czas, aby wyczyścić profil linkowy.

Pingwin jeszcze w tym roku?

Możemy przypuszczać, że Pingwin 4.0 wejdzie w życie jeszcze w 2015. Jak powiedział Garry Illyés z Google na Twitterze: aktualizacja powinna być zgodnie z planem do końca 2015 roku.

Jak już informowaliśmy wcześniej kolejna aktualizacja Pingwin będzie działać w czasie rzeczywistym i ciągłym.

Oczywiście, to czy Google wypuści Pingwina jeszcze w 2015 roku, zależy od tego, czy powiodą się badania. Jednak możemy podejrzewać, że wszystko idzie zgodnie z planem, gdyż Gary potwierdził na Twitterze, że do końca tego roku doświadczymy Pingwina ;)

Tweety :

Google: Aktualizacja Pingwin 4.0 jeszcze w tym roku!
5 (100%) 3 votes

Autor: Kamil Kanigowski

Pasjonat optymalizacji stron internetowych od 2010 roku. Obecnie zajmujący stanowisko specjalisty SEO w jednej z największych agencji interaktywnych w Warszawie. Aktywnie optymalizuje duże oraz mniejsze serwisy internetowe wykorzystując całą wiedzę oraz zdobyte doświadczenie. Entuzjasta Wordpressa oraz afiliacji.

Podziel się

3 komentarze

 1. SEO i webmasterzy są coraz bardziej niespokojni :O

  Fakt linkowanie z swoich dziwnych serwisów które mają ultra rozstrzał tematyczny od powiększania biustu po olej do skrzyni biegów :O może pewnie budzić obawę jak pingwin potraktuję tą kre sieciową ;]

  Czym nie dawno ktoś chwalił się w rss seo planety :F

  Przejrzenie tych seo rodzynków było chyba gorsze od nachalności Jechowych

  Post a Reply
 2. Byle nie przed świętami bo będą do …. bani. Albo teraz, albo przed końcem roku ;-). Ciekawe czy wezmą się tylko za totalny spam czy dostanie się także grey seo…

  Post a Reply
  • Coś mi się wydaję, że to będzie prezent na święta od Googla

   Post a Reply

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trackbacks/Pingbacks