Google zamyka API dotyczące autouzupełniania

SEO-i-SEM-newsy

Google poinformował, że 10 sierpnia 2015 roku zamknie API dotyczące auto-uzupełniania.

Jak powiedzieli przedstawiciele Google’a API nie miało żadnych ograniczeń i było używane w dwojaki sposób – jako funkcjonalna część wyszukiwarki wspomagająca wyszukiwanie oraz jako kompletnie bezużyteczne narzędzie.

Co za tym idzie API auto-uzupełniania nie przynosi znaczących korzyści użytkownikom poza parowaniem z wyszukiwaniem w Google.

Jak napisał Peter Chiu z Google:

W interesie utrzymania integralności auto-uzupełniania w ramach wyszukiwarki będziemy ograniczać nieautoryzowany dostęp do niepublikowanej API auto-uzupełniania od 10 sierpnia 2015 roku. Chcemy zapewnić, że auto-uzupełnianie pozostanie w pierwotnej formie jako narzędzie dla użytkowników ściśle powiązane z wyszukiwarką. Wierzymy w to, że służy ono poprawie jakości tej usługi.

Dla webmasterów i deweloperów, którzy chcą nadal korzystać z usługi auto-uzupełniania dla ich stron, mamy alternatywę – Google Custom Search Engine (CSE). Funkcja ta pozwala na połączenie auto-uzupełniania dotyczącego stron z auto-uzupełnianiem wyszukiwania. Każdy kto już teraz korzysta z naszego CSE nie odczuje tej zmiany. Dla innych, korzystających z nieoficjalnych API, którzy chcą nadal korzystać z auto-uzupełniania po 10 sierpnia 2015 roku, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zalogowania się do CSE.

Google wierzy również, że wiele narzędzi SEM i narzędzi dotyczących słów kluczowych, użyje CSE do generowania nowych fraz. Może to mieć wpływ na niektóre z używanych przez użytkowników narzędzi.

Źródło: http://searchengineland.com/google-to-shut-down-autocomplete-api-on-august-10th-226131
Google zamyka API dotyczące autouzupełniania
5 (100%) 5 votes

Autor: Kamil Kanigowski

Pasjonat optymalizacji stron internetowych od 2010 roku. Obecnie zajmujący stanowisko specjalisty SEO w jednej z największych agencji interaktywnych w Warszawie. Aktywnie optymalizuje duże oraz mniejsze serwisy internetowe wykorzystując całą wiedzę oraz zdobyte doświadczenie. Entuzjasta Wordpressa oraz afiliacji.

Podziel się

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trackbacks/Pingbacks