Google what r u doin? Google stahp!

google stahp

Źródło: algoroo.com

 

Czyżby Google znowu chciał namieszać nie informując o tym?

Na wykresie powyżej widać wyraźnie, że mają miejsce bardzo duże fluktuacje w wynikach wyszukiwania w dniu dzisiejszym.

Jest to, aż 2.99 w skali Algoroo

Czym jest narzędzie Algoroo?

Jak możemy się dowiedzieć na oficjalnej stronie Algoroo jest narzędziem śledzącym algorytm opracowanym przez Dejan SEO. System ten monitoruje ok 17000 słów kluczowych aż do 100 pozycji w wynikach wyszukiwania.

Jak działa Algoroo?

Na podstawie zarówno wzrostów jak i spadków pozycji dla monitorowanych słów kluczowych tworzony jest jeden strumień SERP, a ruchy w nim nazywane są „roo” (dlatego Algo roo, aaaahaa).

Kiedy ma miejsce duża zmienność w wynikach wyszukiwania w Google wtedy „roo” jest wysokie i może świadczyć o poważnych zmianach w algorytmie.

Niska wartość „roo” ma miejsce podczas zwykłej i codziennej fluktuacji wyników, wtedy też prawdopodobieństwo zmian w algorytmie jest małe.

Google nie zawsze informuje o zmianach jednak gdy tylko informacja jest oficjalna wtedy na skalę nanoszone są oficjalne nazwy aktualizacji.

Dzięki temu możemy przyjrzeć się bliżej historii zmian aktualizacji i tego w jakim stopniu oddziaływały na SERPy.

Google what r u doin? Google stahp!
Oceń post

Autor: Kamil Kanigowski

Pasjonat optymalizacji stron internetowych od 2010 roku. Obecnie zajmujący stanowisko specjalisty SEO w jednej z największych agencji interaktywnych w Warszawie. Aktywnie optymalizuje duże oraz mniejsze serwisy internetowe wykorzystując całą wiedzę oraz zdobyte doświadczenie. Entuzjasta Wordpressa oraz afiliacji.

Podziel się

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trackbacks/Pingbacks