Google Now od dzisiaj po polsku!

Wraz z opublikowaniem nowej wersji przeglądarki Chrome Google zupełnie niespodziewanie włączyło polską wersję asystenta głosowego Google Now.

Android Twitter

Czym jest Asystent Google Now?

Jest to „Inteligentny” asystent stworzony przez Google, który jest rozszerzeniem natywnej wyszukiwarki Google. Google Now potrafi odpowiadać na pytania, wykonywać polecenia w systemie oraz wskazywać informacje, które uzna za przydatne użytkownikowi.

Z asystenta Now skorzystamy i na urządzeniach mobilnych, gdzie wyszukiwarka Google udostępnia karty Now z informacjami np. o pogodzie, wydarzeniach czy akcjach sportowych, ale również w wersji Google Chrome dla PC

Asystent Google Now od dzisiaj rozpoznaje zwroty pisane w języku polskim i takimi samymi zwrotami odpowiada –  np. gdy zadamy pytanie dotyczące pogody, usłyszymy, jakiej pogody możemy się spodziewać (czasem wystarczy wyjrzeć przez okno – podobno też działa, nie wiem, nie sprawdzałem;).

kurs w google

Asystent Google Now rozpoznaje też inne polecenia zadawane w języku Polskim jak np. pytania o miasta, przeliczniki walut, czy nawet pytania o aktualną godzinę w innym mieście:

ktora godzina google now

Oczywiście większą radochę przynosi zadanie pytania Google w języku polskim za pomocą mowy używając przycisku mikrofonu zaznaczonego powyżej ;)

Chociaż Asystent Google Now istnieje od czerwca 2012 roku to do tej pory obsługiwał tylko niektóre języki. W ostatnim czasie mieliśmy dużo zmian w wyszukiwarce i na Mapach Google. Teraz otrzymaliśmy bardzo dobrą informację odnośnie Asystenta Google Now, a dodatkowo w tle Microsoft pokazuje nowe projekty. Może to oznaczać, że dwie konkurujące ze sobą firmy będą nas zaskakiwać kolejnymi produktami i usługami, które do tej pory były niedostępne w naszym pięknym kraju nad Wisłą. Czekam zatem z niecierpliwością:)

Google Now od dzisiaj po polsku!
Oceń post

Autor: Kamil Kanigowski

Pasjonat optymalizacji stron internetowych od 2010 roku. Obecnie zajmujący stanowisko specjalisty SEO w jednej z największych agencji interaktywnych w Warszawie. Aktywnie optymalizuje duże oraz mniejsze serwisy internetowe wykorzystując całą wiedzę oraz zdobyte doświadczenie. Entuzjasta Wordpressa oraz afiliacji.

Podziel się

3 komentarze

 1. A jak zrobić żeby usłyszeć odpowiedź? Bo mi tylko pokazuje wyniku…

  Post a Reply
  • Hej,

   Korzystając ze smartfona musisz użyć aplikacji wyszukiwarki Google (to taka niebieska z literką g) Zobaczysz tam ikonkę mikrofonu, po wciśnięciu i zadaniu pytania odezwie się do Ciebie miły kobiecy głos (tak widocznie brzmi Google;)

   Post a Reply
 2. Dobrze, że słowo „inteligentny” napisałeś w cudzysłowie, bo Google Now nie grzeszy inteligencją ;)

  Post a Reply

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trackbacks/Pingbacks